Monika Klobušická

Monika Kuhajdová

Monika Kuhajdova je spoluzakladateľkou agentúry DEVON COMMUNICATION. Pôsobí v nej od roku 2011. Monika pracuje v oblasti komunikácie a vzťahov z verejnosťou viac ako 13 rokov. Svoje skúsenosti získala a využíva vo všetkých sektoroch - v štátnom, súkromnom aj v NGO.

 

V štátnom sektore pracovala na tlačovom oddelení Ministerstva spravodlivosti SR a ako riaditeľka tlačového oddelenia Ministerstva vnútra SR, kde bola zodpovedná za celkovú stratégiu a komunikáciu inštitúcie. Získala skúsenosti komunikácie reformy verejnej správy, reformy Policajného zboru, komunikácie bezpečnostnej časti Summitu Bush – Putin 2005 v Bratislave, volieb do Európskeho Parlamentu, VÚC.

 

Počas profesionálnej kariéry v businesse pôsobila vo viacerých agentúrach a pre klientov zabezpečovala servis v oblasti vzťahov s médiami, krízovej komunikácie, návrhov stratégii a ich implementáciu. V rámci práce pre klientov sa aktívne venuje aj charitatívnym a filantropickým projektom. K jej klientom patrili Slovenská banková asociácia, Slovak telekom, SPP.

 

V rámci tretieho sektora pracovala v Konzervatívnom inštitúte ako programový koordinátor programu PHARE – Vstup Slovenska do NATO a EÚ. V roku 2004 stážovala vo Family Research Council na Government Affairs Department, kde pripravovala argumenty a podporné podklady pre lobbing a komunikáciu s kanceláriami kongresmanov a senátorov,  zúčastňovala sa na stretnutiach a hearingoch v Kongrese. Monika Kuhajdová patrí k zakladajúcim členom Asociácie hovorcov Slovenska, profesijnej organizácia hovorcov, ktorej cieľom je vzdelávanie a ďalší profesionálny rozvoj hovorcov.

 

V poslednom období viedla úspešnú komunálnu kampaň na starostu Ružinova.

Vyštudovala politológiu na Trnavskej univerzite a pravo na Bratislavskej vysokej škole práva.

 

V súčasnosti pracuje ako hlavný komunikačný konzultant pre Slovenskú advokátsku komoru, zároveň zastupuje funkciu hovorkyne Slovenskej bankovej asociácie.

designed by TRIAD, powered by RIESENIA.com, hosting by PLATON